Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Ks. Zenon Kowalski. 5 rocznica od niespodziewanej śmierci

Ks. Zenon Kowalski. 5 rocznica od niespodziewanej śmierci

Ks. Zenon Kowalski, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Mija kolejna rocznica nagłej i niespodziewanej śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii księdza kanonika Zenona Kowalskiego.

Dokładnie 5 lat temu, 16 stycznia 2012 roku był też poniedziałek. Dzień jak co dzień. Ks. Zenon z samego rana pojechał do kurii świdnickiej, aby załatwić sprawy duszpasterskie. Po przyjeździe szykował się do trwającej w parafii wizyty duszpasterskiej. Około godziny 15.00 ministranci przyszli pod klatkę schodową przy ul. Księcia Bolka 16 oczekując na księdza. Ks. Zenon na kolędę już nie wyruszył. Jak się później stwierdzono, w czasie między powrotem z kurii, a wyjściem na kolędę u pierwszego proboszcza parafii Św. Brata Alberta nastąpił zawał mięśnia sercowego, którego skutki doprowadziły do zgonu.

Wiadomość o śmierci kapłana szybko się rozeszła wśród parafian, którzy licznie przybywali do budującej się świątyni, aby modlić się w intencji nagle zmarłego proboszcza. Ks. Zenon Kowalski miał 53 lata, z których przez 17 lat posługiwał jako dziekan, proboszcz i budowniczy naszej wspólnoty parafialnej.

Dziś wspominając te smutne wydarzenia zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, która zostanie odprawiona przez obecnego proboszcza ks. Daniela Szymanika w intencji poprzednika. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. wyjdziemy procesyjnie do grobu ks. Zenona, zapalimy znicze i odmówimy modlitwę Anioł Pański.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Zenon Kowalski, parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego Świebodzice

 Ks. Zenon przechadzający się po placu budowy kościoła parafialnego.

Dodaj komentarz

Top