Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Hej kolęda – spotkanie opłatkowe ministrantów

Hej kolęda – spotkanie opłatkowe ministrantów

Ministranci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem oraz z księdzem opiekunem spotkali się, aby wspólnie przeżywać swoje spotkanie opłatkowe.

Parafialna sala wypełniła się po brzegi, gromadząc blisko 60 osób. Spotkanie poprowadził ks. Mirosław, opiekun Służby Liturgicznej w naszej parafii. Powitanie, modlitwa, życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem to nieodzowne elementy takiego spotkania. Rodzice ubogacili nas pysznymi ciastami i sałatkami, a wśród niech takie różnego rodzaju pierogi i deser.

To już drugie nasze opłatkowe spotkanie. Rok temu jeszcze parafialna sala była w fazie budowy, a dziś już godnie mogliśmy świętować w pięknym pomieszczeniu. W tym roku motywem przewodnim było kolędowanie. Różne grupy przybyłych gości prezentowały swoje umiejętności wokalne przy akompaniamencie gitary i skrzypiec, a wśród nich: kandydaci, ministranci, lektorzy, mamy, tatusiowie oraz rodzeństwo.

Wspominaliśmy także, to wszystko co wydarzyło w minionym roku, m.in. sukcesy sportowe, wyjazdy integracyjne, uroczyste asysty, spotkania z biskupem czy ustanowienie nowych kandydatów, ministrantów i lektorów. Całość podsumowała przygotowana prezentacja multimedialna.

W trwającym roku 2017 życzymy sobie, aby wspólnota Służby Liturgicznej nadal się powiększała (aktualnie jest 38 członków, a jeszcze 1,5 roku temu było nas 17), ale przede wszystkim chcemy, aby wszyscy ministranci przez swoją posługę przy ołtarzu uświęcali się i zbliżali się do Chrystusa.

Wszystkim, którzy się przyczynili do tego przemiłego spotkania składamy serdeczne Bóg zapłać.

>>> Galeria zdjęć ze spotkania opłatkowego ministrantów <<<

Dodaj komentarz

Top