Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Biały tydzień czyli świętowania ciąg dalszy

Biały tydzień czyli świętowania ciąg dalszy

Modlitwa dzieci nad grobem ks. Zenona Kowalskiego

Po Uroczystości I Komunii Świętej (która w naszej parafii corocznie ma miejsce w pierwszą niedzielę czerwca) dzieci świętowały jeszcze przez pięć dni gromadząc się na Eucharystii, podczas których poznawały jak Pan Jezus może działać w ich życiu, uczyły się jak skutecznie się modlić i poznawały wybrane fragmenty ewangelii.

Każdego dnia (od 5 do 9 czerwca 2017) dla lepszego zrozumienia słowa Bożego dzieci odgrywały scenki obrazujące główny motyw ewangelii.  W poniedziałek w uroczystość Maryi Matki Kościoła, mówiliśmy o Maryi, która jest matką każdego z nas, a o tym powiedział nam sam Pan Jezus z wysokości krzyża. We wtorek dowiedzieliśmy się, co to znaczy oddać Bogu co boskie, a cezarowi co cesarskie. W środę Pan Jezus nam powiedział na przykładzie setnika i jego sługi, co jest potrzebne, aby doznać prawdziwego uzdrowienia. W czwartek jak apostołowie płynęliśmy łodzią, a nagłą burzę uciszył nasz Mistrz z Nazaretu, mówiąc nam: – Nie bójcie się. A w piątek uczniom zmierzającym do Emaus Jezus dał się poznać w słowie i podczas łamania chleba – to tak samo jak na Mszy św.

Dodaj komentarz

Top