Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Dzień skupienia przed przyjęciem posługi lektora

Dzień skupienia przed przyjęciem posługi lektora

Po ukończeniu dekanalnego kursu lektorskiego, grupa ministrantów odprawiła dzień skupienia, który był przygotowaniem duchowym do przyjęcia funkcji lektora.

Konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, wspólna Msza św. i poczęstunek – to główne punkty sobotniego dnia skupienia dla przyszłych lektorów i ceremoniarzy naszej diecezji. Spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy, przy ul. Kotlarskiej.

Spotkanie modlitewne, poprowadził ks. Rafał Masztalerz, ustanowiony przez papieża misjonarz miłosierdzia. Odwołując się do własnych doświadczeń mówił o wyjątkowości i elitarności bycia w gronie służby liturgicznej. Mówił także o Chrystusie, który pokazuje nam, jak w tej posłudze przy ołtarzu ważna jest postawa służenia. Ona nie jest tylko wtedy, gdy jestem przy ołtarzu. Ona staje się prawdziwa, kiedy służysz drugiemu człowiekowi, który jest obok ciebie.

W sobotę 21 kwietnia bp Adam Bałabuch na Mszy św. o godz. 12.00 w katedrze świdnickiej udzieli specjalnego błogosławieństwa nowym lektorom, a także ceremoniarzom. Z naszego dekanatu do posługi lektora przystąpi 15 chłopców.

Dodaj komentarz

Top