Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna na dorocznym spotkaniu w Katedrze Świdnickiej

Służba Liturgiczna na dorocznym spotkaniu w Katedrze Świdnickiej

Spotkanie ministrantów, Katedra Świdnica, Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Nasi ministranci, lektorzy, kandydaci i przyszli szafarze Komunii świętej zgromadzili się w katedrze, aby razem świętować diecezjalną, patronalną uroczystość.

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie – to hasło, którym na co dzień witają się ministranci, lektorzy, ale i Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. Powitanie to wiąże się ze świętem patronalnych tych wspólnot, którym jest Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dlatego każdego roku z tej okazji gromadzą się oni w katedrze, by modlić się wspólnie o łaskę wzrostu w powołaniu do służby w Kościele.

W tym roku z racji Intronizacji w Łagiewnikach, na którą wybrali się nasi biskupi, żaden z nich nie był obecny na katedralnych obchodach. Liturgii przewodniczył natomiast ks. kan. Krzysztof Ora, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej. W homilii ks. kan Krzysztof Iwaniszyn nawiązując do różnych sytuacji ze swojego życia, pokazał zgromadzonym jak ważne jest dawanie świadectwa nawet w najprostszych sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje pomocy, dobrego słowa, otuchy. 

Ministranci i lektorzy naszego dekanatu mieli wielki przywilej przygotowania asysty liturgicznej podczas uroczystej sobotniej Eucharystii. Z tego zadania wywiązali się bardzo dobrze. Nasza parafia była najliczniej reprezentowaną grupą z diecezji wśród 18 przybyłych parafii. Do katedry przejechało 20 członków Służby Liturgicznej parafii Św. Brata Alberta wraz ks. Mirosławem Benedykiem. Z naszego dekanatu na spotkanie przybyło jeszcze ośmiu ministrantów z par. Św. Piotra i Pawła – wraz z ks. Wiktorem Bednarczykiem i 2 lektorów z par. MB Królowej Polski na Cierniach.

Po zakończeniu Mszy św. poszczególne grupy udały się na spotkania w kurii, szkole i w klubie „Bolko”, w którym ministranci obejrzeli pantomimę o tym jak Jezus walczy o każdego z nas, a o. Jeremiasz Brzeziński OFM wystąpił z prezentacją św. Jose Sanchez del Rio.

Nasi ministranci także dzięki życzliwości ks. rektora prał. Tadeusza Chlipały zwiedzili „świdnicki dom ziarna”, czyli Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie do kapłaństwa przygotowują się 48 alumnów naszej diecezji. A w drodze powrotnej, aby nie ustać w drodze, zawitaliśmy do restauracji Mcdonald’s.

Wszystkim, dzięki, którym nasi ministranci mogli spędzić pięknie sobotnie przedpołudnie składamy serdeczne Bóg zapłać.

>>>Więcej zdjęć z wyjazdu znajdziesz tutaj <<<

Dodaj komentarz

Top