Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Kandydaci na ministrantów 6+1

Kandydaci na ministrantów 6+1

Kandydaci na ministrantów 2016, Św. Brat Albert Świebodzice

W uroczystość Chrystus Króla Wszechświata, sześciu chłopców z naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 10:45 zostało włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza jako kandydaci na ministrantów.

Do tego momentu przygotowywali się przez trzy miesiące poznając liturgię na cotygodniowych spotkaniach, prowadzonych przez księdza wikariusza. Tego dnia rozpoczęli oni bardzo ważny okres przygotowania i próby do posługi w zgromadzeniu liturgicznym. Eucharystii i obrzędowi przyjęcia na kandydatów przewodniczył ks. proboszcz, który po obrzędowym dialogu z rodzicami, pobłogosławił i założył chłopcom szarfy, w nadziei, że niedługo staną się ministrantami w pełni posługującymi w czasie Mszy św. W obrzędzie wzięła udział wspólnota Służby Liturgicznej towarzysząc swoim nowym kolegom w tym ważnym dla nich momencie.

Nowi kandydaci wyrazili publicznie prośbę o Bożą pomoc w czekającym ich czasie. „Panie Jezu Chryste! Ty wołasz nas do służby liturgicznej. Spójrz na dobre nasze chęci. Umacniaj naszą wolę. Zachowaj od zniechęcenia. Szczególnie prosimy Cię Panie Jezu, pomnażaj naszą pobożność i strzeż nas przed lenistwem” – modlili się chłopcy.

Do szóstki chłopców dołączył w poniedziałek jeszcze jeden kandydat, który nie mógł być z nami w niedzielę. W ten sposób mamy siedmiu wspaniałych. Oby wyrwali. Polecamy ich modlitwom naszych wiernych.
Króluj nam Chryste. Zawsze i wszędzie.

Do grona kandydatów na ministrantów zostali włączeni:

  1. Alex BŁASZ
  2. Filip GUŁAJ
  3. Igor KOSTRZYCKI
  4. Wojciech NIZIŃSKI
  5. Jan NOWAK
  6. Krystian SOSGÓRNIK
  7. Michał SZYNALSKI

Dodaj komentarz

Top