Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie

Rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie

Nabożeństwo Fatimskie, Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W piątkowy wieczór 13 maja nasza wspólnota parafialna zgromadziła się w kościele na Eucharystii sprawowanej w 99 rocznicę objawień w Fatimie.

Modlitwa rozpoczęła się odśpiewaniem litanii loretańskiej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, który także wygłosił homilię, w której mówił o trwaniu wraz Maryją na modlitwie, aby bardziej kochać Jezusa i bardziej czcić Go w tajemnicy Eucharystii.

Na koniec odczytano prośby i dziękczynienia wiernych zapisane w księdze intencji, odmówiono dziesiątkę różańca świętego i wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Z uwagi na trwające prace budowlane procesja odbyła się wewnątrz kościoła. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem.

Sprawowane nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. Przez modlitwę różańcową rozważamy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, Wcielonego Jednorodzonego Syna Bożego, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem i ofiarował swoje życie za nas na krzyżu.

Dodaj komentarz

Top