Strona Główna > Aktualności > Roraty z kard. Stefanem Wyszyńskim

Roraty z kard. Stefanem Wyszyńskim

Adwent nieodzownie kojarzy się z Roratami. Jest to Msza święta ku czci najświętszej Marii Panny. Szczególnie chętnie w roratach uczestniczą dzieci, które na początku mszy świętej idą w procesji do ołtarza z lampionami w ręku.

Msza rozpoczyna się przy wyłączonych światłach, mrok świątyni rozpraszają jedynie świece i lampiony. Po modlitwach wstępnych zapala się wszystkie światła w kościele. Zapraszamy na Roraty do naszego kościoła codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 17.00.

Podczas tegorocznych Rorat poznajemy postać Sługi Bożego Ks. Kard Stefana Wyszyńskiego. Prymasa Tysiąclecia.

Historię życia prymasa poznajemy od najmłodszych lat.

W dzieciństwie wołali na niego Stefek. Był ciekawy świata i ludzi. Kochał rodziców, lubił bawić się z rodzeństwem, czasem też psocił. Był odważny. W szkole nie lubił matematyki. Wolał czytać książki o dawnych dziejach Polski, które wówczas były zakazane. Jako pięciolatek wiedział już, że będzie księdzem. Został wielkim prymasem, który przeprowadził Kościół w Polsce przez najtrudniejszy okres jego dziejów. Pomógł Polakom zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność.