Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Przygotowują się do ministranckiej służby

Przygotowują się do ministranckiej służby

Świebodzice Albert

W Uroczystość Chrystus Króla Wszechświata, pięciu chłopców podczas Mszy świętej o godz. 10.45 zostało włączonych do grona służby liturgicznej jako kandydaci na ministrantów.

Do dzisiejszej uroczystości chłopcy przygotowywali się od pierwszych dni września. Na cotygodniowych zbiórkach poznawali i nadal poznają arkana liturgii świętej. Tego dnia jednak rozpoczęli bardzo ważny okres przygotowania i próby do posługi w zgromadzeniu liturgicznym.

Eucharystii i obrzędowi przyjęcia na kandydatów przewodniczył ks. Wojciech Oleksy– opiekun służby liturgicznej, który pobłogosławił i założył chłopcom szarfy, w nadziei, że niedługo staną się ministrantami w pełni posługującymi w czasie Mszy św.

Nowych kandydatów polecamy modlitwom wiernych. Módlmy się dla nich o wytrwałość i świętość życia.

Dodaj komentarz

Top