Strona Główna > Aktualności > Ćwiczenia Adwentowe

Ćwiczenia Adwentowe

Przez dwie pierwsze niedziele adwentu w naszej parafii przeżyliśmy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje w trybie niedzielnym przeprowadził ks. Andrzej Majka – dyrektor administracyjny naszego świdnickiego seminarium duchownego.

Adwent to czas oczekiwania na narodziny Jezusa. Czas wspominania tych, którzy jako pierwsi wyczekiwali przyjścia Zbawiciela. Adwent to przypomnienie, że całe życie człowieka jest czekaniem na uczucie, na bliską osobę, na spełnienie. Gdy człowiek przestaje z nadzieją wypatrywać jutra, jego życie traci sens.

Kazania dla dzieci o 10.45 przygotowywał ks. dk. Daniel Kołodziejczyk, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zostały poświęcone medaliki dla dzieci, które w czerwcu przystąpią do I Komunii Świętej.