Strona Główna > Aktualności > Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia. Roraty 2015

Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia. Roraty 2015

Parafia Alberta Świebodzice Roraty

Zakończyliśmy czas Adwentu, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny Adwent zbiegł się z początkiem obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia. Spotykaliśmy się na Mszach Świętych roratnich o godz. 17.00, podczas których nasz ksiądz wikariusz przybliżał w przystępny sposób żywoty wielkich polskich świętych od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II, a piosenką przewodnią będzie Hymn zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

W tym roku materiały duszpasterskie „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia” odnosiły się do początków chrześcijaństwa w Polsce. W nich to dzieci i młodzież poprzez Miłosierdzie Boże głoszone poprzez św. Faustynę Kowalską uczyły się, „jakie uczynki mamy przynosić w codziennym życiu. Motywem graficznym było stylizowane drzewo, z którego przez 1050 lat wyrośli wielcy polscy święci – od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II.

Msze święte roratnie cieszyły się dobrą frekwencją, wiele naszych najmłodszych parafian bardzo żywo zaangażowało się w kazania roratnie i z wytrwałością zbierały naklejki na planszę „Drzewa życia”. Podczas każdych rorat dzieci przynosiły ręcznie wykonane serca, na których wpisywały swoje dobre uczynki, które wykonały w ciągu danego dnia. Zawsze jedno z serc było losowane, a w nagrodę można było zaopiekować się figurką małego Jezusa. Nie zabrało także „pocieszajek”, które także były radością dla najmłodszych.

Dziękujemy sobie za wspólną modlitwę, która zbliżyła nas do Boga i do siebie nawzajem.