Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Tabernakulum – nasz pomnik miłości

Tabernakulum – nasz pomnik miłości

Parafia Alberta Świebodzice Tabernakulum

Nasza świątynia staje się co raz piękniejsza, widzialnym znakiem tego jest nowe tabernakulum, które zostało zainstalowane w środowy poranek 23 grudnia. A podczas Mszy św. o godz. 10.00 poprzedzającej wigilię dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Świebodzic poświęcenia dokonał ks. bp Ignacy DEC.

Tabernakulum przypomina w sposób szczególny obecność Pana Jezusa wynikającą z ofiary Eucharystii, jak i bliźnich, których mamy darzyć Chrystusową miłością. Kościół przechowywał zawsze Eucharystię przede wszystkim dla chorych i umierających. Niebieski pokarm był również przedmiotem adoracji wiernych.

Biorąc pod uwagę przestrzenny układ naszej świątyni i zgodne z prawem lokalne zwyczaje, Najświętszy Sakrament jest przechowywany w tabernakulum umieszczonym w centralnej części kościoła. Tabernakulum umieszczone jest w odznaczającym się, widocznym i stosownie przyozdobionym miejscu, właściwym do modlitwy.

Motyw jaki zdobi drzwiczki tabernakulum to hostia z napisem IHS oraz kompozycja kłosów zboża i latoroślami winogron.

Dodaj komentarz

Top