Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > W intencji mieszkańców Świebodzic

W intencji mieszkańców Świebodzic

Parafia Alberta Świebodzice Wigilia

Stało się już tradycją naszego miasta, że w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia władze samorządowe oraz duchowieństwo na czele JE ks. bp Ignacym Decem spotykają z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Świebodzic, aby dzielić radość z narodzenia Jezusa Chrystusa, składając sobie życzenia i przełamując się białym opłatkiem.

Spotkanie opłatkowe poprzedziła uroczysta Eucharystia sprawowana w naszym kościele parafialnym pod przewodnictwem księdza biskupa Ignacego. Msza św. ofiarowana przez władze miasta sprawowana była w intencji mieszkańców Świebodzic.

W kazaniu biskup świdnicki podkreślił, że nic się nie dzieje na ziemi bez woli Bożej. Pan Bóg szanuje wolę ludzką , wolność człowieka, dlatego też dopuszcza złe czyny, grzechy nasze, które są wynikiem naszych złych decyzji, ale mamy możliwość zgładzenia tych grzechów wtedy, gdy przyjmujemy Boże Miłosierdzie.

Dodaj komentarz

Top