Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Szkolne Wielkopostne Rekolekcje dla dzieci i młodzieży

Szkolne Wielkopostne Rekolekcje dla dzieci i młodzieży

Rekolekcje dla dzieci, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Swoje rekolekcje wielkopostne przeżyli także uczniowie Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych przy naszej parafii. W tym roku rozważania prowadzone były pod hasłem: Grzech – Krzyż – Miłosierdzie.

W pierwszym dniu prowadzący katechezy ks. Arkadiusz Harbar wraz gościem specjalnym ks. Jerzym Kozłowskim z Mieroszowa opowiadali o grzechu, który niszczy przyjaźń z Bogiem, zaciemnia nam Jego obraz i sprawia, że łaska Boża nie może skutecznie do nas docierać.

W drugim dniu poruszony został temat krzyża, poświęcenia, ofiary Jezusa Chrystus, który oddał życie za grzechy każdego z nas. Do najmłodszych dzieci przyjechał w tym dniu gość specjalny  – wiewiór Maciej, który wspomagał księdza Arkadiusza w przekazywaniu treści rekolekcyjnych.

Podczas trzeciego dnia ksiądz rekolekcjonista mówił, że Miłosierdzie to imię Boga. Przybliżył postać siostry Faustyny. A także przypominał, że najpełniej Bożego Miłosierdzia doświadczamy w sakramencie pokuty i pojednania. Przystępując do spowiedzi Jezus rozrywa kajdany zła i niewoli jakie zakłada na nas grzech. W miejsce grzechu Bóg wlewa hojnie swoją łaskę, która uzdalnia nas do bycia piękniejszym, lepszym i prowadzi do świętości.

Dodaj komentarz

Top