Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pielgrzymka Służby Liturgicznej do świdnickiej Katedry

Pielgrzymka Służby Liturgicznej do świdnickiej Katedry

Świebodzice Albert

Jak co roku w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, Służba Liturgiczna z naszej diecezji zgromadziła się w świdnickiej katedrze, aby razem świętować, patronalną uroczystość. Na tym dorocznym spotkaniu nie zabrakło  reprezentacji naszych ministrantów i scholi.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana w świdnickiej katedrze przez bp. Adama Bałabucha, który w homilii mówił o wartości wiary. – Wiara poprowadziła Maryję do domu Elżbiety i tam Maryja przyszła, aby służyć. A więc wiara prowadzi do służby, która płynie z miłości. Jeżeli wierzymy, przyjmujemy Jezusa Chrystusa jako Pana, króla, zbawiciela, to ta wiara powinna prowadzić nas do służby, która płynie z miłości do Jezusa i do drugiego człowieka. Dlatego też podejmujemy służbę my wszyscy, którzy jesteśmy tutaj obecni. Podejmujemy służbę, bo uwierzyliśmy w Pana Jezusa jak Maryja – mówił biskup, dziękując zebranym za służbę przy ołtarzu, ale i innych posługach w parafii.

Po Mszy Św. wszyscy przeszli do klubu „Bolko” gdzieś o. Mirosław Jajko pogłębił temat wiary. Ojciec Mirosław wjechał na sale na kółku – Zanim wsiadłem na kółko, to naoglądałem się w internecie jak jeździć, jakich błędów nie popełniać, jak inni się uczyli. Tak samo było z moją wiarą kiedy byłem ministrantem. Będąc przy ołtarzu słuchałem księdza proboszcza mówiącego mi co mam robić. A później zanim już coś pomyślał, to ja wiedziałem co i jak mam zrobić. Każdy i każda z was ma swoją rolę w Kościele. Wszyscy uczymy się także naszej wiary „w kółko”. Gdy upadamy popełniając grzech, musimy powstać i próbować jeszcze raz, aż do skutku – wyjaśniał o. Jajko. Ks. Wojciech Oleksy – wikariusz naszej parafii próbował jeździć na jednym kole. Dzięki asekuracji innych wyszedł z tego cały.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą na lodowisku. Nasza parafia okazała się najbardziej liczną grupą całej pielgrzymki. Udało nam się  nawet zrobić selfie z Ks. Bp Adamem Bałabuchem.  Dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas, uwagę i zapał.

Dodaj komentarz

Top