Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pomimo upału dotarli do Mamy

Pomimo upału dotarli do Mamy

15 piesza pielgrzymka świdnicka, parafia św. brat albert świebodzice

15. Piesza Pielgrzymka Świdnicka zameldowała się u stóp Jasnogórskiej Pani w czwartek 9 sierpnia. Pielgrzymi dotarli na jasnogórski szczyt ok. godz. 8.00 rano.

W tym roku pod hasłem „Wolni w Chrystusie” ponad 600 osób. Najmłodszy pielgrzym miał 3 lata, najstarszy – 82 lat. Przemierzyli ponad 250 km w ciągu 10 dni. W pielgrzymce udział wzięło 30 księży, 15 kleryków i 10 sióstr zakonnych. Ze szczytu jasnogórskiego strudzonych pielgrzymów powitał biskup świdnicki Ignacy Dec.

Blisko 100 pielgrzymów ze Świebodzic, Strzegomia, Jaroszowa, Bolkowa, Żarowa, Kudowy Zdroju i okolic pielgrzymowało w grupie nr 5, „czerwonej”, której przewodził ks. Krzysztof Papierz ze Strzegomia, a wspierali go ks. Wojciech Oleksy nasz wikariusz z ks. dziekanem Józefem Siemaszem z par. św. Mikołaja oraz klerycy i diakoni: dk. Tomasz Kowalczuk, dk. Radosław Mielczarek, dk. Adam Przybysz, kl. Grzegorz Wołoch i kl. Paweł Nowotyński.  Warto podkreślić, że w dniu wejścia na Jasną Górę z naszej parafii przybył autokar pielgrzymów duchowych, którzy przez cały czas trwania pielgrzymki spotykając się w kościele parafialnym modlili się za pątników na wieczornych apelach w ramach duchowego uczestnictwa grupy 7.

Trzeba podkreślić, że na różnych etapach trwania naszej pielgrzymki „grupę 5” odwiedzili: ks. proboszcz Daniel Szymanik, ks. prał. Marek Babuśka, Pan Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, którzy karmili nas do syta, przywożąc strawę dla pielgrzymów.

Po przywitaniu na wałach w kaplicy Cudownego Obrazu bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. Odnosząc się w jej czasie do wspominanej tego dnia św. Teresy Benedykty od Krzyża, mówił o jej wzorcu kobiecości. – Głosząc wykłady o powołaniu kobiet, zawsze przed oczyma miała swoją mamę, która wycisnęła w gnieździe rodzinnym szczególne piętno. Później, gdy została chrześcijanką, przez te cechy patrzyła na Maryję. W niej widziała wzór kobiecości – mówił.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wsparcia pielgrzymów z grupy 5 swoimi modlitwami i ofiarami serdecznie dziękujemy staropolskim Bóg zapłać.

Ciekawe linki:

Oficjalna strona XV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Tablica na Facebooku Pielgrzymki Świdnickiej

 

Dodaj komentarz

Top