Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Oddali cześć Matce – Nabożeństwo Fatimskie

Oddali cześć Matce – Nabożeństwo Fatimskie

Jak w każdy trzynasty dzień miesiąca od maja do października zgłębiając orędzie fatimskie wierni naszej parafii zgromadzili się na Eucharystii i przeszli w procesji światła z figurą Matki Bożej.

W sierpniowy wieczór Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, w homilii zwrócił szczególną uwagę na modlitwę różańcową jako doskonałą formę modlitwy. W różańcu rozważamy tajemnice życia samego Jezusa.

Matka Boża objawiając się w Fatimie trojgu pastuszkom – św. Hiacyncie, św. Franciszkowi i Łucji – powiedziała, że Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali. To nabożeństwo ma również charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała zbawienie.

Po Eucharystii zostały odczytane prośby i podziękowania zapisane w księdze intencji fatimskich. Następnie naszą modlitwą był Różaniec Święty. Podczas niego rozważaliśmy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, w tajemnicy chwalebnej Wniebowzięcia NMP. Po czym przy śpiewie pieśni maryjnych ruszyliśmy w procesji światła wokół kościoła. Na koniec przed rozesłaniem wierni otrzymali uroczyste błogosławieństwo.

Dodaj komentarz

Top