Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Jesteśmy powołani do wzrastania duchowego na wzór św. Brata Alberta

Jesteśmy powołani do wzrastania duchowego na wzór św. Brata Alberta

Bierzmowanie 2018, Świebodzice, Albert

W niedzielę 17 czerwca przeżywaliśmy uroczystość Św. Brata Alberta. Mszy św. odpustowej przewodniczył jak co roku bp Ignacy Dec, który także udzielił naszej młodzieży, w liczbie 24, sakramentu bierzmowania.

Centralnym wydarzeniem tego dnia była suma odpustowa o godz. 18.00, którą prowadził biskup świdnicki. W kazaniu zatytułowanym: Jesteśmy powołani do wzrastania duchowego na wzór św. Brata Alberta, pasterz naszej diecezji mówił o słowie Bożym, które ma w nas wzrastać, o Duchu św., który jest duszą Kościoła, i o Bracie Albercie.

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania homilii odpustowej.

Bp Ignacy DEC:
Przyszłość świata, nasza przyszłość, leży w rozwoju duchowym, nie w materialnym.

Ks. biskup wyraził także nadzieję, że w ciągu najbliższego roku uda się naszą świątynię poświęcić (dawna nazwa konsekrować). Podziękował także, ks. proboszczowi i parafianom, którzy się angażują w dzieło upiększania i wykończenia świątyni, która została wybudowana trudem życia, modlitwą, i oszczędnościami ludzi dobrej woli, na większą chwałę Pana Boga i także dla ludzi, nie tylko dla tego pokolenia, które dziś jest, ale dla pokoleń przyszłych, dla następców. – Bądźcie dumni, że to dzieło budujecie, że to dzieło powstaje – mówił bp Ignacy.

W tym dniu poświęcono dwumetrową figurę św. Brata Alberta, która wita wiernych wchodzących do kościoła, a także witraż z wizerunkiem św. Marka ufundowany przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ks. biskup uhonorował także najlepszych ministrantów za gorliwą służbę przy ołtarzu oraz za zdobycie tytułu wicemistrzów Polski w Piłce Nożnej Halowej.

>>> Galeria zdjęć z odpustu parafialnego <<<

Dodaj komentarz

Top