Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Piłkarski sukces Ministrantów i Lektorów w zawodach diecezjalnych

Piłkarski sukces Ministrantów i Lektorów w zawodach diecezjalnych

Ministranci Świebodzice

Po raz kolejny nasi ministranci i lektorzy udowodnili, że piłkarsko są najlepszą parafią w diecezji i chociaż na tegorocznych mistrzostwach w Strzegomiu nie zdobyli złotego medalu, to w obu kategoriach wiekowych zostali wicemistrzami.

Syndrom drugiego miejsca

Chociaż zgodnie z założeniami udział w zawodach diecezjalnych miał mieć charakter treningu, przed rozpoczynjącymi się 1 maja Piłkarskimi Mistrzostwami Polski Ministrantów w Rzeszowie, w których nasz zespół po raz pierwszy historii weźmie udział, to ambicje zawodników były tak wysokie, że bardzo chcieli strzegomskie zawody wygrać. Wszystko szło zgodnie z planem. Wysokie zwycięstwa, żadnej straconej bramki i dobre humory. Tak dotarliśmy do finału, w którym chyba zabrakło koncentracji, walki, pewności siebie. Porażka 0-4 z dekanalną drużyną z Dzierżoniowa sprowadziła nas na ziemię. Pokazała też wrażliwość naszych zawodników, którzy schodzili z boiska ze łzami na policzkach. Mimo wszystko, trzymamy poziom, już po raz trzeci zdobywamy tytuł wicemistrzów diecezji świdnickiej.  A nasz zawodnik Alex Błasz z 11 trafieniami został najlepszym strzelcem mistrzostw.

Skład zespołu: Miłosz Górski, Oliwier Zapłotny (Gk), Alex Błasz, Maciej Cichy, Wiktor Gesek, Kacper Nawojski, Bartosz Paluch, Konrad Zieliński, Mateusz Dolny, Patryk Mlak.

Kategoria JUNIOR:

Faza grupowa:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Bystrzyca Kłodzka, Św. Michał Archanioł 3-0
Świebodzice, Św. Brat Albert – Dekanat Żarów 6-0

Ćwierćfinał:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Szczawo Zdrój, WNMP 11-0

Półfinał:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Międzylesie, Boże Ciało 5-0

Finał:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Dekanat Dzierżoniów 0-4

Na luzie

Nasi starsi ministranci i lektorzy przystąpili do rozgrywek bez żadnych obciążeń, chcieli się dobrze bawić, a przy okazji może coś ugrać. I sukcesywnie pokonując kolejne drużyny, czasami przy odrobinie szczęścia, trafili niespodziewanie do finału rozgrywek. W decydującym meczu o złoto nieznacznie ulegli miejscowym zawodnikom ze strzegomskiej bazyliki 1-2, których wcześniej pokonali w fazie grupowej. Po zeszłorocznym brązie, seniorzy tym razem wrócili ze srebrem. Z pewnością za rok będą także walczyć, ale jak zawsze na luzie.

Skład zespołu: Kacper Buczek (GK), Maciej Król, Bartosz Nawojski, Konrad Sokołowski, Jakub Nawojski, Tomasz Zając, Jakub Nowak, Dawid Wierzbicki, Maciej Biskup.

Faza grupowa:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Dekanat Dzierżoniów 3-1
Świebodzice, Św. Brat Albert – Wałbrzych, Podwyższenia Krzyża Św. 1-0
Świebodzice, Św. Brat Albert – Strzegom, Św. Piotra i Pawła 1-0

Półfinał:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Kłodzko, Podwyższenia Krzyża Św. 2-1

Finał:
Świebodzice, Św. Brat Albert – Strzegom, Św. Piotra i Pawła 1-2

Sprawozdanie z zawodów na stronie Kurii Świdnickiej

Relacja Gościa Niedzielnego

>>> Galeria zdjęć z zawodów <<<

One thought on “Piłkarski sukces Ministrantów i Lektorów w zawodach diecezjalnych

Dodaj komentarz

Top