Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Mamy tytuł Ministranckiego Mistrza Ziemi Wałbrzyskiej

Mamy tytuł Ministranckiego Mistrza Ziemi Wałbrzyskiej

Mistrzostwa Ministrantów Ziemi Wałbrzyskiej

1 grudnia w Wałbrzyskiej Hali Mistrzów po raz pierwszy odbyły się otwarte Mistrzostwa o tytuł Ministranckiego Mistrza ziemi Wałbrzyskiej. Historycznymi pierwszymi zwycięzcami zostali ministranci z parafii Św. Brata Alberta, dla których był to pierwszy tryumf w tego typu zawodach.

Turniej został zorganizowany dzięki staraniom i pracy wałbrzyskiego kapłana ks. Sebastiana Tomaszewskiego. Nasz zespół został gościnnie zaproszony na turniej i wspaniale wykorzystał tę okazję. W całych rozgrywkach nie przegrał ani jednego spotkania, wysoko wygrywając z zespołami z wałbrzyskich parafii. Najlepszym zawodnikiem został Alex Błasz, który odebrał pamiątkową statuetkę z rąk organizatorów.

Przypomnijmy, że nasi ministranci młodsi są aktualnymi wicemistrzami Polski z Rzeszowa i wicemistrzami diecezji świdnickiej ze Strzegomia. Od dziś także mistrzami Ziemi Wałbrzyskiej.

Równolegle w turnieju udział wzięła młodzieżowa drużyna naszej parafii, która także nie miała mocnych. W drugiej, starszej, kategorii, par. Św. Brata Alberta także zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy serdecznie zawodnikom i ks. opiekunowi.

W zawodach uczestniczyły zespoły:
– par. Św. Józefa Oblubieńca z Wałbrzycha
– par. NMP Nieustającej Pomocy z Wałbrzycha
– par. Św. Aniołów Stróżów z Wałbrzycha
– par. Katedralna Św. Stanisława i Wacława ze Świdnicy
– par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego ze Świebodzic

Skład zespołu ministrantów młodszych:
Miłosz Górski, Alex Błasz, Maciej Cichy, Gabriel Szklarczyk, Wiktor Gesek, Mateusz Dolny, Mateusz Serweta.

Skład zespołu młodzieżowego starszego:
Kasjan Onyszkiewicz, Maciej Król, Kamil Wolniak, Oliwier Zapłotny, Kacper Nawojski.

Dodaj komentarz

Top