Strona Główna > Polecamy > Pierwszy Światowy Dzień Ubogich

Pierwszy Światowy Dzień Ubogich

Komunikat Biskupa Świdnickiego z racji I Światowego Dnia Ubogich.

Ojciec Święty Franciszek na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, którego celem jest uwrażliwienie sumień wiernych oraz wychowanie do słuchania głosu ubogich i cierpiących.  W tym roku w całym Kościele będziemy po raz pierwszy obchodzić ten dzień w przyszłą niedzielę 19 listopada. Słowem przewodnim obchodów jest zdanie „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

W tak zatytułowanym, okolicznościowym Orędziu Ojciec Święty mobilizuje nas m.in. do organizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia”. Dlatego w odpowiedzi na papieskie wezwanie zachęcam, aby zbliżający się Adwent, był szczególnym czasem realizowania apelu Papieża Franciszka. Zarówno w ramach wspólnej modlitwy za ludzi ubogich i potrzebujących ale także poprzez przygotowanie wspólnego spotkania się przy Wigilijnym stole z najbardziej potrzebującymi.

Bracia i Siostry, zwracam się z gorącą prośbą o wrażliwość serca w stosunku do osób Wam znanych a żyjących w niekorzystnych warunkach ekonomicznych. Przy tej okazji  zachęcam do konkretnej realizacji tradycji naszych przodków wyrażonej w słowach: Gość w dom, Bóg w dom„. Niech Święto Ubogich zainspiruje nas do  zaproszenia na wspólny posiłek ,np.: na niedzielny obiad mniej zamożnego sąsiada, krewnego, kolegi z pracy czy osoby samotnej.

W niedzielę, 19 listopada o godz. 20.00 w kościele pw. Św. Krzyża w Świdnicy zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Bałabucha w intencji wszystkich tych, którzy pomagają osobom potrzebującym i w intencji osób potrzebujących. Po Mszy Świętej, osoby potrzebujące zapraszam do sąsiadującej z kościołem Jadłodajni Caritas na ciepły posiłek.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w ten szczególny czas świadczenia miłosierdzia potrzebującym, a ofiarodawcom, zespołom charytatywnym Caritas i wolontariuszom z różnych dobroczynnych organizacji zaangażowanych w przeprowadzenie tego wydarzenia z serca błogosławię.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka  na I Światowy Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich – poznaj ich historie!

A Ty, kogo widzisz? Przyjdź do Namiotu Spotkań na Małym Rynku i poznaj ich historie.👉 http://bit.ly/2hrkQvd***Materiał autorstwa Mateusza Miszczyńskiego.

Opublikowany przez Światowy Dzień Ubogich – Archidiecezja Krakowska na 13 listopada 2017