Strona Główna > Aktualności > Dziękczynienie za 70 lat Szkoły Podstawowej nr 2

Dziękczynienie za 70 lat Szkoły Podstawowej nr 2

Msza Św. Jubileusz 70-lecia SP2 Świebodzice, par. Św. Brata Alberta

Uroczysta Msza święta dziękczynna w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego pod przewodnictwem ks. proboszcza Daniela Szymanika rozpoczęła obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania.

W uroczystej Mszy uczestniczyła dyrekcja i pracownicy szkoły, absolwenci, licznie zgromadzeni uczniowie placówki, poseł na Sejm Ireneusz Zyska, a także władze samorządowe na czele burmistrzem Miasta Świebodzice oraz zaproszeni goście.

W homilii główny celebrans mówił o dziękczynieniu i okazywaniu wdzięczności, która jest miarą naszego człowieczeństwa. Uroczystą liturgię w tym dniu przygotowali nasi ministranci i kandydaci, którzy na co dzień są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Po Mszy świętej zebrani goście przeszli do szkoły na przygotowaną okolicznościową akademię przygotowaną przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

W tym dniu wszyscy odwiedzający szkołę mogli odświeżyć pamięć zwiedzając specjalnie przygotowane klasy, w których wyeksponowano zdjęcia, kroniki i pamiątki ilustrujące historię szkoły. Całość uwieńczył koncert charytatywny pn: „Wehikuł czasu”, z którego środki zostały przekazane na leczenie jednej z nauczycielek szkoły, która właśnie przeszła przeszczep szpiku kostnego.