Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > W grodzie Mieszka I – pielgrzymując do Poznania

W grodzie Mieszka I – pielgrzymując do Poznania

Pielgrzymka Poznań, parafia św. Brata Alberta Świebodzice

Jesienna wyprawa pielgrzymkowa do Poznania była jednym z wydarzeń duszpasterskich naszej parafii. Grupa 70 pielgrzymów, której trzon stanowiły dzieci komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami i ks. Mirosławem odwiedziła stolicę Wielkopolski – miasto Piastów polskich.

W oddalonym od Świebodzic o 230 km Poznaniu nasi najmłodsi parafianie zwiedzili poznańskie centrum miasta, w tym Rynek, Farę i Katedrę wraz z jej podziemiami i kaplicą pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski. Uczestniczyli także w pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Prawdziwi kibice i nie tylko, gościli na stadionie INEA, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna piłkarska Lecha Poznań. Podczas wyjazdu towarzyszyła nam modlitwa za nasze rodziny i za naszą parafię, a także radość ze wspólnego bycia razem. Wszyscy wrócili cali i zdrowi z nowym bagażem doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć te piękne chwile.

O wyjeździe opowiada bardzo bogata galeria zdjęć, do której zobaczenia serdecznie zapraszamy.

»»» Zobacz galerię zdjęć z wyjazdu do Poznania «««

 

Dodaj komentarz

Top