Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > V Forum Rad Parafialnych

V Forum Rad Parafialnych

Przedstawiciele rad parafialnych z całej diecezji zastanawiali się w Świdnicy, jak pobudzić aktywność świeckich, by chcieli wziąć odpowiedzialność za swoje parafie.

Około 100 osób uczestniczyło w V Forum Rad Parafialnych Diecezji Świdnickiej, w tym także przedstawiciel naszej parafii Pan Zdzisław Pantal. Spotkanie odbyło się w miniony weekend pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”.

Rozpoczęto w świdnickiej katedrze od Mszy św., której przewodniczył bp Ignacy Dec. Hierarcha podkreślał, że przyznawanie się do Chrystusa winno dokonywać się nie tylko w słowach, ale w całym naszym życiu. – Są dwie sfery: praktyki religijne – prywatne i publiczne oraz dziedzina pracy domowej i zawodowej. Kto rozmawia codziennie z Bogiem, kto przyjmuje sakramenty, uczestniczy w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, jest świadkiem Chrystusa. Kto tego nie czyni, a jest ochrzczony, jest zdrajcą – mówił biskup.

W auli WSD w Świdnicy, odbyła się dalsza część spotkania. Wśród prelegentów, byli: ks. dr Krzysztof Moszumański, który mówił o Kościele na Śląsku w kontekście 1050-rocznicy Chrztu Polski. Ks. dr Sławomir Augustynowicz, asystent kościelny Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej w trakcie swojego przedłożenia przedstawiał jak dziś powinny działać rady parafialne i dzielił się swoimi doświadczeniami w tym względzie. Uczestnicy mogli także usłyszeć o współczesnych wyzwaniach duszpasterstwa młodzieży, które przedstawił ks. Dominik Wargacki, diecezjalny duszpasterz młodzieży, a także, w jaki sposób może zmienić się parafia po nowej ewangelizacji, o czym mówił ks. Rafał Masztalerz, referent ds. nowej ewangelizacji w diecezji świdnickiej; papieski misjonarz miłosierdzia.

Dodaj komentarz

Top