Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Przypomniały kim jest nasz patron

Przypomniały kim jest nasz patron

Zgromadzenie Sióstr Albertynek z Poznania w ubiegłą niedziele odwiedziło naszą parafię. Siostra Renata i Siostra Franciszka przypomniały nam kim jest  patron naszej parafii św, Brat Albert Chmielowski.

Czy sztuce służąc, Bogu podobać się można? To pytanie nurtujące młodego adepta malarstwa – Adama Chmielowskiego – prowadziło go przez wiele lat jego życia. Wiodło przez odkrywanie Stwórcy wszelkiego piękna i dobra. Zaprowadziło pod krzyż Zbawiciela. Tu odnalazł swoje miejsce i misję. Stał się Bratem Albertem. Bratem tych, od których inni się odwrócili. Czytał w ich twarzach. Słuchał. Pomagał. Malował już inaczej – malował Miłość. Tą Miłością zarażał. Szary Brat, Ojciec ubogich, Biedaczyna z Krakowa. Święty.

Jeśli chcesz, możesz zaangażować się w działalność charytatywną sióstr albertynek w Polsce i wspomóc ubogich, do których sam nie możesz dotrzeć. W Twojej intencji siostry modlą się w comiesięcznej Mszy św. w Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta w Krakowie i Poznaniu i codziennej nowennie za przyczyną Ojca ubogich, odmawianej w albertyńskich wspólnotach.

Dodaj komentarz

Top