Strona Główna > Aktualności > Przeszli w procesji światła – wrześniowe nabożeństwo fatimskie

Przeszli w procesji światła – wrześniowe nabożeństwo fatimskie

Środowe Nabożeństwo Fatimskie 13 września w naszej parafii stanowiło wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło licznych wiernych w dniu, który zyskał miano Dnia Fatimskiego. Tego wieczoru parafia ożywała w modlitwach, refleksji i wspólnotowym duchu, oddając hołd Matce Bożej Fatimskiej.

Wspólne modlitwy rozpoczęły się od Eucharystii, której przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik. Msza Święta stanowiła serce tego dnia, podczas którego wierni oddawali chwałę Bogu i wyrażali swoją głęboką wiarę. Homilię wygłosił ks. wikariusz Damian Kowalski, który przybliżył zebranym tajemnicze przesłanie Matki Bożej Fatimskiej i jej objawienia w Portugalii w 1917 roku. To właśnie tam trójka pastuszków – Łucja, Franciszek i Hiacynta – otrzymała wizje Maryi, które zawierały ważne przesłania dla świata.

Przypomnijmy, że objawienia w Fatimie skupiają się na trzech tajemnicach fatimskich: pierwsza ukazywała piekło jako miejsce cierpienia dusz, druga zapowiadała koniec I wojny światowej oraz potrzebę nawrócenia, a trzecia przewidywała zamach na życie papieża. Maryja zachęcała również do modlitwy różańcowej jako narzędzia pokoju i nawrócenia.

Następnie, podczas śpiewu pieśni maryjnych, wierni wyruszyli w procesję światła wokół kościoła. Ta symboliczna podróż stanowiła akt oddania czci Matce Bożej Fatimskiej oraz wyrażenie wiary w Jej przewodnictwo i opiekę. Procesja światła jest istotnym elementem nabożeństwa fatimskiego, który oddaje hołd Maryi jako Matce światła i nadziei. Na zakończenie uroczystości, przed rozesłaniem, wszyscy obecni wierni otrzymali uroczyste błogosławieństwo. To była chwila, która niosła ze sobą duchową siłę i pokój, aby każdy mógł z ufnością i wiarą kontynuować swoją życiową drogę.

W trakcie nabożeństwa wierni mieli okazję oddać cześć Matce Bożej Fatimskiej poprzez modlitwę różańcową i refleksję nad przesłaniami fatimskimi. Obecny był także ks. senior kan. Józef Bernaś, co dodatkowo uświetniło tę wyjątkową okazję.

Nabożeństwo Fatimskie to czas, kiedy wierni mają okazję do wzmocnienia swojej wiary, zrozumienia ważnych przesłań religijnych oraz skupienia się na duchowym rozwoju. Nasza wspólnota wraz z kapłanami stara się pielęgnować tę piękną tradycję, przypominając o ważnych wydarzeniach z Fatimy oraz o znaczeniu modlitwy i nawrócenia w życiu każdego chrześcijanina.