Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pątnicy z Świebodzic doszli na Jasną Górę

Pątnicy z Świebodzic doszli na Jasną Górę

16. Piesza Pielgrzymka Świdnicka zameldowała się u stóp Jasnogórskiej Pani w piątek 9 sierpnia. Pielgrzymi dotarli na jasnogórski szczyt ok. godz. 7.30 rano.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział pół tysiąca pątników. Wśród nich było ponad 20 księży, 10 kleryków, 12 sióstr zakonnych, w tym klawerianki z Nigerii i Indii. Najstarszy i najmłodszy pielgrzym wędrowali w grupie 3, to 88-letni pan Stanisław oraz 10-miesięczna Zuzia. Podczas rekolekcji w drodze neoprezbiterzy udzielili pątnikom indywidualnego błogosławieństwa. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „W mocy Bożego Ducha” nawiązujące do ogólnopolskiego programu duszpasterskiego. Podczas 10-dniowej wędrówki rozważano dary Ducha Świętego i ich znaczenie w życiu chrześcijanina.

Na ostatni dzień pielgrzymowania dojechała spora ilość pielgrzymów duchowych z naszej parafii, którzy przeszli ostatni etap pielgrzymki.

Trzeba podkreślić, że na różnych etapach trwania naszej pielgrzymki „grupę 5” odwiedzili: ks. proboszcz Daniel Szymanik, ks. prał. Marek Babuśka, Pan Zdzisław Pantal – przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach, którzy karmili nas do syta, przywożąc strawę dla pielgrzymów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wsparcia pielgrzymów z grupy 5 swoimi modlitwami i ofiarami serdecznie dziękujemy staropolskim Bóg zapłać.

Galeria zdjęć na stronie GOŚCIA ŚWIDNICKIEGO 

Dodaj komentarz

Top