Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Żywy różaniec > Papieska intencja modlitewna na marzec ’17

Papieska intencja modlitewna na marzec ’17

Aleppo, Syria

Począwszy od bieżącego roku 2017 w każdym miesiącu jest tylko jedna papieska intencja – na przemian raz ewangelizacyjna, a drugi raz ogólna. W marcu modlimy się w podanej przez Ojca Świętego intencji ewangelizacyjnej: „Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej”.

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na rok 2017
Marzec
Intencja ewangelizacyjna:
Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

Ileż osób jest prześladowanych z powodu swej wiary, zmuszanych do opuszczenia swych domów, miejsc kultu, swej ziemi, tego co kochają! Prześladuje się ich i zabija, ponieważ są chrześcijanami, nie robiąc jakiejkolwiek różnicy co do ich przynależności wyznaniowej. Zadam wam pytanie: ilu z was modli się za prześladowanych chrześcijan? Zachęcam was, proście razem ze mną, aby doświadczyli oni wsparcia wszystkich Kościołów i wspólnot w modlitwie i poprzez pomoc materialną.

Prześladowanie chrześcijan jest faktem. Z szacunków Organizacji Open Doors wynika, że około 100 milionów ludzi w ponad 50 krajach jest prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Opracowany przez tę instytucję Światowy Indeks Prześladowań 2016 ukazuje, że najtrudniej mają chrześcijanie w Azji i Afryce, choć w zestawieniu znalazły się także Meksyk i Kolumbia. W prześladowaniach najwyższą cenę płacą też katoliccy duszpasterze. Raport misyjnej Agencji Fides wskazuje, że w roku 2016 zamordowano ich ponad 40% więcej niż rok wcześniej. W minionym roku zabito co najmniej 31 osób pełniących posługę duszpasterską w różnych częściach świata. Według tego samego źródła, przez wcześniejsze 15 lat (2000 – 2015) zamordowano 396 duszpasterzy, w tym 5 biskupów.


Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa, ponieważ On przyniósł światło Boga, a świat woli ciemność, aby ukryć swoje złe uczynki – tak motyw prześladowań tłumaczył papież Franciszek, odmawiając z wiernymi modlitwę Anioł Pański 26 XII 2016 r. Ojciec święty kolejny raz zauważył, że liczba dzisiejszych męczenników jest większa od tej z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Nękanie, przemoc i nienawiść z powodu Jezusa w wielu krajach nadal są na porządku dziennym. Mimo to wierni nie cofają się przed ostateczną próbą męczeństwa. Papież zachęcał, by wbrew trudnościom uczniowie Jezusa żyli Ewangelią i odrzucali mentalność możnych tego świata. Nam w marcowej intencji ewangelizacyjnej kładzie na sercu los prześladowanych, aby doświadczali oni wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i pomoc materialną.

Żywy różaniec w naszej parafii.

Dodaj komentarz

Top