Jesteś tutaj
Strona Główna > Budowa kościoła > Nowy stół ofiarny i ambona

Nowy stół ofiarny i ambona

W piątek 10 maja, w naszym Kościele został zamontowany kamienny stół ofiarny i ambona. Jest to niezbędne wyposażenie kościoła do sprawowania kultu.

Do instalacji stołu i ambony został wykorzystany specjalistyczny sprzęt. Każdy z elementów waży ok. 800 kg. Montaż ołtarza i ambony wymagał ogromnej precyzji i dokładności.

Marmur został sprowadzony z Hiszpanii, stół ofiarny i ambonę wykonała firma z Łodzi. Założeniem projektanta i wykonawców było wydobycie naturalnych pęknięć kamienia, jakie pozostawiła natura i te naturalne skazy są widoczne na blokach kamiennych. Mensa ołtarzowa oraz blat ambonki zostały wykonane z tego samego kamienia co bloki, a różnica w kolorze wynika z faktu, że są to elementy polerowane.

Dodaj komentarz

Top