Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Niedziela Dobrego Pasterza z klerykami

Niedziela Dobrego Pasterza z klerykami

Świebodzice Albert

W niedzielę 12 maja odwiedzili nas klerycy świdnickiego seminarium duchownego, aby podzielić się świadectwem swojego wyboru pójścia za Dobrym Pasterzem.

W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczęły się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym roku przygotowujący się do kapłaństwa w diecezji świdnickiej spędzili ją w dekanatach Nowa Ruda-Słupiec i Polanica-Zdrój, a także odwiedzili naszą parafię.

Przez całą niedzielę dwóch Marcinów z roku I, Patryk z roku II oraz diakon Daniel mówili o różnych aspektach powołania.

O trudnościach w drodze powołania mówił dk. Daniel Kołodziejczyk tak:

– Wybraliśmy właśnie taką a nie inną drogę, mimo że mieliśmy tyle innych, często łatwiejszych i atrakcyjniejszych propozycji zbudowania własnej przyszłości. A mimo to w pełni zaufaliśmy Bogu i codziennie to zaufanie odnawiamy; postanowiliśmy odłożyć na bok nasze pragnienia oraz plany i „oddać swoje życie za owce”, tj. w pełni służyć swoim życiem Bogu i człowiekowi. I nie zawiedliśmy się. I choć jest nieraz bardzo trudno, czasem pojawiają się myśli, aby to wszystko zostawić i pójść w inną stronę, to jednak zawsze towarzyszy nam myśl, że tu nie chodzi o mnie; że ja nie robię tego dla siebie, żeby to mi było dobrze, lecz robię to dla innych.

Dodaj komentarz

Top