Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > NA DRODZE DO ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

NA DRODZE DO ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

Miło nam powitać księdza akolitę Jarosława Biłozora, który został skierowany na praktykę akolicką do naszej wspólnoty parafialnej.

Praktyka akolicka to jedna z dwóch praktyk duszpasterskich jakie klerycy naszego seminarium odbywają w parafiach naszej diecezji, na drodze do sakramentalnego kapłaństwa. Ks. akolita Jarosław Biłozor jest na 5 roku studiów filozoficzno-teologicznych Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Podczas praktyki nasz alumn przede wszystkim będzie próbować swoich sił na katechezie, w kancelarii i w pracy z grupami parafialnymi. Jako akolita podczas liturgii będzie przede wszystkim rozdawać Komunię św. Niebagatelne znaczenia ma także poznanie księży i atmosfery na plebanii. Ksiądz kleryk pochodzi z parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie i będzie z nami do 25 września.

Wiernym polecamy modlitwom kleryka Jarosława, aby mógł dobrze i owocnie przygotować się do święceń kapłańskich.

Dodaj komentarz

Top