Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Msza na zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Msza na zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i katecheci Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych nr 2 podczas uroczystej Eucharystii podziękowali Panu Bogu za opiekę i otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym i katechetycznym.

Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, a homilię do społeczności szkolnej wygłosił ks. wikariusz Mirosław Benedyk, który mówił o właściwej hierarchii spraw w życiu każdego chrześcijanina. A składa się ona z trzech elementów: modlitwy, nauki (pracy) i odpoczynku. Abyśmy wracając do źródeł, do początku czyli do Boga znajdowali czas na radość życia, w którym jest miejsce na solidną i uczciwą pracę dla uczących się na naukę, jak i na czas odpoczynku i budowania serdecznych i trwałych więzi.

Na zakończenie liturgii ks. proboszcz serdecznie podziękował przybyłym obecność, modlitwę i życzył bezpiecznych i szczęśliwych wakacji.

Kochani, życzę Wam, byście na wakacjach się odprężyli i dobrze bawili po to, by wystarczyło Wam energii na nowy rok szkolny. Pamiętajcie o starej zasadzie: „Gdzie Bóg na pierwszym miejscu, tam wszystko na miejscu właściwym”. Wysławiajmy Boga w codzienności i przychodźmy do Niego nieustannie, zwłaszcza pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Top