Strona Główna > Aktualności > Spotykamy się w czwartek o 15.00 przed kościołem

Spotykamy się w czwartek o 15.00 przed kościołem

„Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miasta” od wielu lat odbywa się 28 września, o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Na ulicach setek miast całego świata, miliony ludzi wychodzą z koronką w ręku, by prosić Boga o Miłosierdzie dla siebie i całego świata.

Także i my wzorem lat ubiegłych chcemy się włączyć w tę modlitwę – Iskry Bożego Miłosierdzia. Dlatego zapraszamy wszystkich w czwartek na godz. 15.00 przed nasz kościół, gdzie wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jeżeli czytasz to zaproszenie, to wierzymy, że nie zabraknie tam także Ciebie. Weź swoją koronkę, zaproś innych i módlcie się wspólnie tą prostą modlitwą w wymienionych intencjach. Możecie też powierzyć Panu swoje osobiste sprawy i problemy miasta, w którym się modlicie. Miłosierdzie Boże nie zna granic i rozlewa się wszędzie tam, gdzie wierni pokornie o nie proszą. Dołącz do rzeszy modlących się i wypraszaj miłosierdzie dla siebie   i świata całego.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

​1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom,  że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców  do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

A tak zgromadziliśmy się w roku 2016.