Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Ministranci, rodzice i duszpasterze – spotkanie opłatkowe

Ministranci, rodzice i duszpasterze – spotkanie opłatkowe

Opłatek ministrantów, par. Św. Brata Alberta Świebidzice

Służba Liturgiczna to najliczniejsza grupa parafialna. W niedzielne popołudnie 21 stycznia kandydaci i ministranci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem przybyli do domu parafialnego, aby wspólnie spotkać się na tradycyjnym opłatku wraz z duszpasterzami.

Na spotkanie przybyło ponad 60 osób, a i tak była to tylko jedna trzecia osób, które odpowiedziały na zaproszenie duszpasterza ministrantów ks. Mirosława Benedyka. Ks. opiekun rozpoczął spotkanie modlitwą i przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Słowo wdzięczności i podziękowań za ofiarną służbę chłopców przy ołtarzu skierował ks. proboszcz Daniel Szymanik. Pasterz naszej wspólnoty parafialnej, podkreślił jak ważne w byciu ministrantem jest wsparcie rodziców ich troska, mobilizowanie i dopingowanie do służby, a przede wszystkim towarzyszenie na drodze wiary.

Ksiądz Daniel wspominał także swoje początki ministrantury. Kiedy mając 5 lat sam zgłosił się do swojego księdza proboszcza mówiąc mu: – Chcę zostać ministrantem. I tak rozpoczęła się piękna droga służby, która można powiedzieć trwa do dnia dzisiejszego.

Życząc sobie nawzajem przede wszystkim otwartości na działanie Boga w naszym życiu, wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do suto zastawionego stołu biesiadnego.

To coroczne spotkanie jest niepowtarzalną okazją do podsumowania wydarzeń minionego roku. A wydarzeń tych było bardzo wiele, zarówno na poziomie parafialnym, dekanalnym, jak i diecezjalnym. Całość została przedstawiona w pigułce podczas prezentacji multimedialnej, którą przygotował ks. opiekun wraz z ministrantami. Wspólne kolędowanie, wręczenie nagród za sportowe zmagania podczas „Ministranckich Ferii” i serdeczne rozmowy wypełniły świąteczny czas.

 W trwającym roku 2018 życzymy sobie, więcej gorliwości w służbie przy ołtarzu. Niech nam sprzyja dobra atmosfera i jedność, a łączy nas miłość do Pana Jezusa i świętej liturgii.

Aktualnie grono Służby Liturgicznej liczy 49 osób, w tym 24 ministrantów, 2 lektorów, 1 ceremoniarz, 16 kandydatów na ministrantów, oraz 4 ojców ministrantów i 2 nadzwyczajnych szafarzy komunii św.

One thought on “Ministranci, rodzice i duszpasterze – spotkanie opłatkowe

Dodaj komentarz

Top