Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla życia i rodziny 2016, Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W sobotę 28 maja przez nasze miasto kolejny raz przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnikom marszu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i radosne piosenki zespołu Arka Noego.

Wyposażeni w transparenty, śpiewniki i dobre humory uczestnicy marszu przeszli z Rynku ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Świdnicką, Kolejową, Alejami Lipowymi do parku, gdzie rozpoczął się festyn z atrakcjami dla najmłodszych.

Każde dziecko jest największą wartością rodziców. Bóg tak sprawił, że każde dziecko poczyna się z miłości ojca i matki. Matka i ojciec dają życie dziecku. I dzisiaj świętując święto dzieci, dzisiaj również świętujemy, święto rodziny, bo rodzina jest tym sanktuarium, gdzie dziecko przychodzi na świat, gdzie dziecko się rozwija. W rodzinie dziecko przyjmuje najpiękniejsze wartości życia społecznego, moralnego. Nasza obecność na tym marszu jest wyrażeniem wdzięczności Bogu i radości, że tworzymy jako społeczeństwo jedną wielką, wspaniałą rodzinę, i życzę, aby nasze dzieci były szczęśliwe w naszych rodzinach, doświadczały miłości, szacunku i czuły się jak najlepiej – mówił ks. kan. Józef Siemasz, proboszcz parafii Św. Mikołaja, współorganizator marszu.

Większa relacja na stronie UM Świebodzice.

Dodaj komentarz

Top