Strona Główna > Aktualności > Św. Maksymilian i Św. Rafał w nowych witrażach

Św. Maksymilian i Św. Rafał w nowych witrażach

Witraż, Św. Maksymilian Św. Rafał parafia Świebodzice

W bocznej nawie kościoła po lewej stronie, kolejne dwa witraże upiększają naszą świątynię. To św. Maksymilian Maria Kolbe i Św. Rafał Kalinowski.

Tym razem jest to postać kapłana, męczennika XX wieku Św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, który będąc w obozie koncentracyjnym w Auschwitz zgłosił się na śmierć za jednego z więźniów.

Drugi witraż przedstawia św. Rafała Kalinowskiego kapłana zakonu Karmelitów Bosych, gorliwego i mądrego spowiednika. Posługując w różnych klasztorach, ożywiał je duchowo i duszpastersko, przez co stał się wielkim odnowicielem swojego zakonu na terenie Polski.

Witraże zostały ufundowane dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. To 12 i 13 w kolejności witraż w naszym kościele. Wykonawcą dzieła jest pracownia Pana Zdzisława Zubkowskiego ze Świdnicy.