Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Iskra Bożego Miłosierdzia

Iskra Bożego Miłosierdzia

Już od wielu lat, właśnie 28 września dokładnie o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, wierni zbierają się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach swojego miasta.

W tegoroczną akcję Iskra Bożego Miłosierdzia włączyło się 220 miast w Polsce. A na całym świecie blisko 80 krajów. Modlitwie w naszej parafii przewodniczył ks. Proboszcz Daniel Szymanik.

O. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskry Bożego Miłosierdzia przedstawił intencje tegorocznej modlitwy:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521)

2. Modlimy się o jedność. Widzimy głębokie podziały w Kościele Powszechnym, widzimy jaskrawo  to, co nas dzieli. Nie tylko to, co rozdziela wierzących i niewierzących, ale także to,  co  głęboko dzieli  naszą  wspólnotę. Dlatego chcemy  prosić Pana o dar jedności dla  Kościoła.

3. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.

Dodaj komentarz

Top