Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Księża na medal – Mistrzostwa Służby Liturgicznej w Narciarstwie

Księża na medal – Mistrzostwa Służby Liturgicznej w Narciarstwie

duszpasterze

W Zieleńcu w sobotę 9 marca odbyły się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej w Narciarstwie Alpejskim. Złoty medal w kategorii OPEN KSIĘŻA zdobył nasz ksiądz proboszcz- Daniel Szymanik

W tym roku w mocno niesprzyjających warunkach, w deszczu, śniegu i wietrze rywalizowało blisko 50 zawodników. Z parafii w zawodach wzięło udział trzech ministrantów: Miłosz Dylewski, Dominik Hołowaty i Krystian Sosgórnik oraz dwóch księży: Ks. Wojciech Oleksy oraz Ks. Daniel Szymanik.

Konkurs podzielony był na pięć grup wiekowych: kategoria A – klasa I – III SP (roczniki 2011 – 2009), kategoria B – klasa  IV – VI SP (roczniki 2008 – 2006), kategoria C – (roczniki 2005 -2003),  kategoria D – liceum/technikum (roczniki 2002 – 1999), oraz kategoria OPEN – Księża Opiekunowie.

Po zaciętej walce w kategorii OPEN – Księża zwycięstwo odniósł ksiądz Daniel Szymanik – proboszcz naszej parafii. Ksiądz Wojciech Oleksy– wikariusz zajął 3 miejsce.

Nasi ministranci w tym roku bez medalu. Oto wyniki naszych ministrantów. Kategoria B. Najlepszy Miłosz Dylewski Zajął 7 miejsce. Krystian Sosgórnik 10 miejsce. Dominik Hołowaty 25 miejsce.

Szczegółowe wyniki na stronie parafii katedralnej tutaj.

Dodaj komentarz

Top