Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Środą Popielcową Zaczynamy Wielki Post

Środą Popielcową Zaczynamy Wielki Post

popiół

Środa Popielcowa rozpoczyna 40-dniowy okres przygotowania do Wielkanocy. Wielki Post jest czasem na nawrócenie i naprawę relacji z drugim człowiekiem.

Kiedy słyszymy słowa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, to chodzi o to, by uświadomić sobie, że nasze życie jest życiem przemijającym. Kapłan mówi: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”. I ma to nam przypominać o słabości i kruchości naszego życia, a jednocześnie o tym, że życie może być obfite i piękne z Chrystusem zmartwychwstałym.

Podejmowany w tym czasie post nie powinien być na pokaz. Chodzi o naszą wewnętrzną przemianę, o wewnętrzne nawrócenie. Ważne jest też słuchanie Ewangelii, czytanie Biblii, uczestniczenie w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Wielki Post, to nie tylko nasze osobiste nawrócenie, ale także nawrócenie w stosunku do drugiego człowieka, tzn. przemiana tych relacji, które są nadszarpnięte czy pozrywane. Współczesny świat, przytłaczający mnogością informacji nie ułatwia, a wręcz może przeszkadzać w przeżywaniu Wielkiego Postu.

Dodaj komentarz

Top