Po Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej tajemnicę Eucharystii dzieci świętowały jeszcze przez pięć dni gromadząc się na Mszy Świętej, podczas których poznawały jak Pan Jezus przez liturgię może działać w ich życiu.
W poszczególne dni Białego Tygodnia ks. wikariusz Mirosław Benedyk podejmował, krótkie refleksje dotyczące kolorów spotykanych w liturgii, jako znaków, przez które przemawia Bóg do swoich dzieci, a one odpowiadają.
Od poniedziałku do piątku omówiliśmy następujące kolory:
W Piśmie Świętym kolor biały pojawia się tam, gdzie Bóg przychodzi do człowieka i gdzie Bóg przebywa, czyli w wieczności. Kolor biały oznacza chwałę Boga i światło Jego łaski. A dla człowieka jest znakiem czystego serca. Kolor złoty jest symbolem tego co jest najcenniejsze i najdroższe na ziemi. A Bogu chcemy oddać to, co mamy najcenniejsze. Kolor złoty symbolizuje Bóstwo, obecność Boga, miejsce Jego przebywania. Zielony kolor oznacza nowe życie, tak jak zieleń na wiosnę. Zielony kolor w Piśmie Świętym oznacza życie dane przez Boga. Jeżeli popatrzymy na fioletową kapłańską stułę w konfesjonale, to ona wzywa nas do nawrócenia, do pokuty i przygotowania na spotkanie z Jezusem Chrystusem w Komunii Świętej. Kolor fioletowy używany jest także podczas pogrzebu zmarłych. Kiedy patrzymy na kolor czerwony, to Bóg oczekuje od nas gorącej miłości, poświęcenia, chętnego znoszenia trudów, a nawet gotowości oddania życia.
Po piątkowej Eucharystii, dzieci zgromadziły się przy grobie pierwszego proboszcza ks. Zenona Kowalskiego, aby pomodlić się wspólnie za zmarłego kapłana.
W sobotę grupa dzieci z rodzicami, panią katechetką i księdzem wyrusza na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju.