Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wojna na Ukrainie – Tak pomagaliśmy

Wojna na Ukrainie – Tak pomagaliśmy

Wyrażamy naszą solidarność ze wszystkimi Ukraińcami,

zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej modlitwie oraz gotowości do pomocy.
 • W imieniu Burmistrza Miasta Świebodzice i swoim własnym pragnę przekazać i ponowić prośbę o włączanie się do akcji pomocowych dla przybyłych do naszej Gminy obywateli Ukrainy. Pomóc można na wiele sposobów, od udzielenia schronienia po wsparcie żywnościowe i materialne.
  • Żywność o długim terminie przydatności do spożycia proszę przynosić do parafii na tył kościoła (od strony Domu Parafialnego po schodach). Otwarte w ciągu dnia lub na Halę OSiR w godzinach 8.00-20.00 (również w weekendy).

  Co można przynieść: kasze, pieczywo tostowe, zupy instant, kisiele i budynie dla dzieci, wodę mineralną, soki, wszystkie produkty w puszkach lub słoikach, tj. konserwy, paszteciki, warzywa, mleko UHT, oleje, mąki, cukier, dżemy, słodkości dla dzieci.

  • Najbardziej potrzebnymi produktami są: środki czystości, środki chemiczne, zwłaszcza proszki do prania, bielizna damska, skarpetki zarówno dziecięce jak i damskie, buty sportowe dziecięce (od 5 roku życia), buty sportowe damskie rozmiar 37-39.
  • Dary przyniesione do naszej parafii są przekazywane za pośrednictwem pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Miejskiej do potrzebujących.
  • Produkty takie jak świeże pieczywo, warzywa, owoce, nabiał, jajka, parówki czy wędliny można dostarczać do Klubu Senior + w Świebodzicach (Osiedle Sudeckie 10, pawilon handlowy I piętro w godzinach 8.30-13.30 od poniedziałku do piątku) z uwagi na konieczność zapewnienia im niskiej temperatury.
  • O wszelkich potrzebach bieżących informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach.
  • Kontakt do OPS: 74 666 95 81 lub bezpośrednio do Pani Agaty Koperskiej: 502 336 252.

  Jednocześnie bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc mieszkańców.

Prosimy nie przynosić odzieży i rzeczy używanych!!!

 • Do tej pory dary dla uchodźców zostały przekazane do Caritas Diecezji Świdnickiej oraz do naszego świebodzickiego centrum kryzysowego, które koordynuje obecnie akcję w naszym mieście. Oprócz tego w akcji zbierania funduszy w środę popielcową oraz w I niedzielę Wielkiego Postu zebraliśmy w naszej parafii 14.400 PLN (czternaście tysięcy czterysta zł.), które przekazaliśmy do diecezjalnej Caritas. Bardzo dziękuję za waszą hojność i otwarte serca. Akcja trwa nadal!

One thought on “Wojna na Ukrainie – Tak pomagaliśmy

 1. Zbiórka do puszek odbędzie się w Środę Popielcową oraz niedzielę 6 marca br.
  Organizujemy zbiórkę rzeczy: kołdry, śpiwory, poduszki, koce, pościel i ręczniki. Prosimy o dostarczanie nowych rzeczy!!!
  Przyjmiemy również i przekażemy do Caritas środki czystości i higieny osobistej.
  W tygodniu zaplecze kościoła będzie otwarte i tam w ciągu dnia prosimy przynosić potrzebne rzeczy.

Dodaj komentarz

Top