Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Chrystus Zmartwychwstał – Rezurekcja 2022

Chrystus Zmartwychwstał – Rezurekcja 2022

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 z naszego kościoła parafialnego wyruszyła procesja rezurekcyjna, która przeszła ulicami naszego osiedla (H.Probusa, H.Pobożnego, Mieszka Starego).

Po procesji, która zgromadziła licznie parafian została odprawiona druga Msza Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękowaliśmy Bogu za nowe życie, którego źródłem jest zmartwychwstanie Chrystusa, naszego Zbawiciela.

Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim, manifestacją wiary chrześcijan – na wzór kobiet, które po doświadczeniu pustego grobu poszły ogłosić tę wieść uczniom. Procesja jest też symbolem wędrówki Nowego Ludu Bożego razem ze swoim Panem do ojczyzny niebieskiej.

Liturgicznie procesja rezurekcyjna powinna się odbywać po liturgii Wielkiej Soboty. Ale w tradycji polskiego Kościoła uroczysta procesja w większości parafii poprzedza Mszę św. rezurekcyjną w niedzielny poranek Wielkanocny. To wynika wyłącznie z naszej tradycji, która w Kościele ma szczególne znaczenie.

 

Dodaj komentarz

Top