Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > To był piękny czas formacji

To był piękny czas formacji

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu nasza wspólnota parafialna podziękowała diakonowi Jakubowi Zajadłemu za blisko trzyletnią pracę w parafii.

– Decyzją bp. Marka Mendyka informuję, że 18 marca zostaje odwołany z naszej parafii diakon Jakub Zajadły, który przez blisko 3 lata posługiwał w naszej wspólnocie. Biskup Świdnicki podjął decyzję o święceniach kapłańskich diakona Jakuba 26 maja br. Do tego czasu diakon zostaje skierowany na praktykę do parafii Aniołów Stróżów w Wałbrzychu – ogłosił ks. proboszcz Daniel Szymanik.

Diakon Jakub będą w naszej parafii formował się pod okiem księdza proboszcza. Od 18 marca będzie odbywał praktykę w wałbrzyskiej kolegiacie i przygotowywał się do święceń prezbiteratu. Diakonowi Jakubowi życzymy obfitości Bożych darów w drodze ku Chrystusowemu kapłaństwu. W dniu pożegnania 12 marca serdeczne słowa w stronę diakona Jakuba skierował ks. Damian Kowalski, przekazując pozdrowienia księdza proboszcza. Słowa wdzięczności skierował także  przewodniczący rady parafialnej Zdzisław Pantal. Eucharystię koncelebrował również ks. senior Józef Bernaś.

W czasie Mszy z udziałem dzieci również przedstawicielki dzieci – Liliana i Aleksandra podziękowały diakonowi Jakubowi za ubogacające kazania oraz katechezę w szkole i parafii.

Dodaj komentarz

Top