Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Gorliwa służba w Katedrze Świdnickiej

Gorliwa służba w Katedrze Świdnickiej

Asysta w Katedrze Świdnickiej, ministranci ze Świebodzic

W sobotę 6 maja w świdnickiej Katedrze ustanowiono 90 ceremoniarzy i lektorów.

Z naszego dekanatu posługę ceremoniarza przyjęło 3 lektorów: z par. Św. Mikołaja: Filip Brzeziak, Wojciech Kargol i Paweł Kowalczuk. Posługę lektora przyjęło 5 ministrantów: z par. Św. Mikołaja: Marcin Jóźwik, Michał Mazur, Oktawian Pilarski, z par. Św. Piotra i Pawła: Marek Kędzia i z parafii Św. Franciszka: Maciej Sikorski. Kandydaci na lektorów przygotowywali się przez szereg spotkań formacyjnych pod okiem ks. Mirosława Benedyka, dekanalnego duszpasterza Służby Liturgicznej. Natomiast przyszli ceremoniarze ukończyli diecezjalny kurs, który na przestrzeni roku formacyjnego odbywał się w Ząbkowicach Śląskich.

Warto podkreślić, iż oprawę liturgiczną na Mszy św. pod przewodnictwem proboszcza Katedry ks. prał. Piotra Śliwki, przygotowała już po raz kolejny Służba Liturgiczna par. Św. Brata Alberta w Świebodzicach.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia

Dodaj komentarz

Top