Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > To nie był stracony czas

To nie był stracony czas

Rekolekcje Mokrzeszów, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Grupa młodzieży z naszej parafii zaryzykowała wyjazdowe rekolekcje. Do domów wrócili przemienieni.

Od 5 do 7 maja kandydaci do bierzmowania z naszej świebodzickiej parafii, z Mieroszowa, Pieszyc oraz Kudowy Zdroju odprawili swoje rekolekcje przed bierzmowaniem. Łącznie przybyło 73 gimnazjalistów.

Rekolekcje poprowadzili Agnieszka i Łukasz Lesiów z diakoni muzycznej Effatha Odnowy w Duchu Świętym ze Strzegomia, którzy byli wspierani przez grupę młodych animatorów grup, a nad całością czuwali: ks. Jerzy Kozłowski i ks. Mirosław Benedyk.

Na program składały się konferencje, modlitwa, warsztaty, zajęcia w grupach. Celem rekolekcji było podsumowanie czasu przygotowania do bierzmowania. To co młodzi cenią w nich najbardziej to autentyczność, nieszablonowość i treść. Dla większości uczestników czas spędzony w Mokrzeszowie, gdzie odbywały się rekolekcje, to okazja do pierwszego w życiu doświadczenia działania Boga w ich życiu, osobistego spojrzenia w oczy Jezusa.

Młodzi z naszej parafii Św. Brata Alberta ze Świebodzic będą bierzmowani 17 czerwca w dniu uroczystości patrona parafii, a ich koledzy z Mieroszowa, Kudowy i Pieszych jeszcze w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

Top