Jesteś tutaj
Strona Główna > Informacje > Ratujmy życie bezbronnych dzieci

Ratujmy życie bezbronnych dzieci

Z apelem do parafian o udzielenie wsparcia obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” zwrócił się w niedzielę 24 września ksiądz proboszcz Daniel Szymanik. Apel dotyczył włączenia się w zbiórkę podpisów pod projektem zmierzającym do zakazania aborcji eugenicznej.

Każde życie jest ważne. Święty Jan Paweł II pozostawił nam piękną spuściznę, jeśli chodzi o ochronę życia. Tylko musimy jego naukę wcielać w życie.

1 września br. rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję!”. Zbiórka podpisów potrwa do 15 listopada.

Postulowana zmiana w ustawie polega na wykreśleniu tzw. przesłanki eugenicznej, na podstawie której zabijane są dzieci, u których stwierdzono „duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia” lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. W niedziele 1 października odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z projektem i wyraziła poparcie dla zbiórki podpisów. Pisząc w komunikacie: – „Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „#ZatrzymajAborcje”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów.”

Aby Sejm rozpatrzył projekt, należy zebrać pod nim minimum 100 tysięcy podpisów. Do skutecznego uchwalenia prawa potrzeba ich jednak o wiele więcej.

♦ Strona akcji: http://zatrzymajaborcje.pl/

Dodaj komentarz

Top