Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dziękczynienie za dwa lata kapłaństwa

Dziękczynienie za dwa lata kapłaństwa

parafi Św. Brata Alberta Świebodzice

W roku 2015 w katedrze świdnickiej dnia 23 maja ks. Mirosław Benedyk – wikariusz naszej parafii, przyjął wraz z 8 innymi kandydatami z rąk biskupa Ignacego Deca święcenia prezbiteratu. Dziś równe 2 lata od tego wydarzenia wraz ze swoimi kolegami kursowymi dziękował Bogu za przyjęty sakrament podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 18.00.

Eucharystii przewodniczył ks. Sebastian Tomaszewski z par. Św. Katarzyny w Kudowie Zdroju, a homilię wygłosił ks. Arkadiusz Harbar z par. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, w której mówił o ważnej roli kapłana w świecie. Świecie, który z Pana Boga uczynił religijną zabawkę. Podsumowując kaznodzieja przywołał słowa kard. Józefa Ratzingera, że pierwszą cechą, której się oczekuje od kapłana nie jest talent organizacyjny, czy intelektualna wyższość, ale coś ze świętości.

Gratulacje rocznicowe, złożył ks. Proboszcz Daniel Szymanik, a od wspólnot parafialnych zostały koncelebrującym księżom wręczone kwiaty.  Całość zakończyła się poczęstunkiem w parafialnym refektarzu.

Z całego serca życzymy ks. Mirosławowi i jego kolegom kursowym pięknego i owocnego kapłaństwa, opieki Matki Kościoła, potrzebnych darów i mocy Ducha Świętego na dalsze lata kapłańskiego posługiwania.

W skład rocznika 2015 wchodzą księża: ks. Wiktor Bednarczyk, ks. Mirosław Benedyk, ks. Arkadiusz Harbar, ks. Jerzy Kozłowski, ks. Sebastian Makuch, ks. Kamil Pawlik, ks. Jacek Piskrzyński, ks. Sebastian Tomaszewski, ks. Łukasz Trzeciak.

Homilia ks. Arkadiusza

Dodaj komentarz

Top