Strona Główna > Aktualności > 20 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Daniela

20 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Daniela

ks. Daniel Szymanik

17 maja 1997 ks. kard. Henryk Gulbinowicz udzielił sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 32 nowym kapłanom, którzy rozpoczęli swoją posługę w przededniu 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu.

W 20. rocznicę tego wydarzenia metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny i biskup świdnicki ks. bp Ignacy Dec wraz z jubilatami koncelebrowali Mszę Świętą w Katedrze Wrocławskiej. Wśród nich znalazł się między innymi proboszcz par św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach ks. Daniel Szymanik oraz kilkudziesięciu księży z wielu stron świata, od Kanady po Rosję.

W okolicznościowej homilii bp Ignacy Dec przypomniał kapłanom życzenia sprzed 20. lat, jakie podczas święceń złożył im kard. Gulbinowicz –  „aby w Was nie zgasło światło Ducha świętego”. Życzył kapłanom wytrwałości, aby jeszcze bardziej wrastali w winny krzew, którym jest sam Chrystus.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo zrealizowaną przez wrocławską rozgłośnię Radio Rodzina.

W naszej wspólnocie parafialnej świętowanie jubileuszu kapłańskiego ks. proboszcza będziemy przeżywać podczas uroczystej Eucharystii, która zostanie odprawiona w niedzielę 21 maja o godz. 8.00.

Przypomnijmy, że oprócz przypadającego 20-lecia kapłaństwa ks. proboszcza Daniela Szymanika, w tym samym dniu swoją 53 rocznicę świeceń obchodził ks. Józef Bernaś, emeryt rezydent. Natomiast najmłodszy święceniami ks. wikariusz Mirosław Benedyk, swoją 2 rocznicę święceń prezbiteratu będzie przeżywał we wtorek 23 maja wraz z kolegami kursowymi, którzy w tym dniu przybędą do naszej parafii, aby wspólnie dziękować Panu Bogu za sakrament kapłaństwa podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na te modlitewne spotkania.

A tak na marginesie to nasi kapłani łącznie w tym roku mają 75 lat kapłaństwa.