Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pojechali do Legnicy, by zobaczyć cud

Pojechali do Legnicy, by zobaczyć cud

Grupa parafian wraz ks. Wojciechem odbyła pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, gdzie miało miejsce wydarzenie o znamionach cudu eucharystycznego.

W sanktuarium św. Jacka w Legnicy w roku 2013 miało miejsce wydarzenie eucharystyczne o znamionach cudu. Upuszczona przez księdza w czasie Mszy hostia, która zgodnie z kościelnym zwyczajem trafiła do vasculum (czyli naczynia z wodą), aby się rozpuścić, w niezwykły sposób przybrała czerwoną barwę, jakby krwawiła, a biegli z zakładu medycyny sądowej stwierdzili, że to kawałek mięśnia sercowego człowieka.

Pielgrzymi usłyszeli relację o tym wydarzeniu z ust samego kustosza sanktuarium, który także oprowadził wiernych po zabytkowym kościele. W sanktuarium została odprawiona Msza Św. przez ks. Wojciecha Oleksego, po niej pielgrzymi uczynili dziękczynienie przed relikwiami Ciała Pańskiego.

To już druga wizyta w sanktuarium naszych parafian. Pierwszy raz pielgrzymka odbyła się 8 kwietnia 2017 roku. Był to pamiętny dzień dla Świebodzic, kiedy to wybuch gazu doprowadził do katastrofy budowlanej, w której zginęło sześć osób, a cztery zostały ranne.

Dodaj komentarz

Top