Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Boże Ciało 2017: Świętość domaga się nieustannie pokarmu

Boże Ciało 2017: Świętość domaga się nieustannie pokarmu

Boże Ciało 2017, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Na ulice Świebodzic wyszły dzisiaj procesje eucharystyczne. W naszej parafii uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o 9.30. Stamtąd wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem zatrzymując się przy czterech ołtarzach przechodząc ulicami Mieszka Starego, Henryka Pobożnego, Piasta, Bolesława Krzywoustego i Księcia Bolka, i powróciła do kościoła, gdzie miało miejsce końcowe błogosławieństwo dla parafian i uczestników uroczystości.

Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, a homilię wygłosił ks. wikariusz Mirosław Benedyk, w której podkreślił, że kto zbliża się do ołtarza winien zastanowić się nad tym krokiem. Ponieważ ołtarz jest dla Boga i ołtarz jest dla każdego z nas. Ołtarz jest stopniem do nieba. Kogo Bóg wprowadzi na ołtarz jest już w niebie. Nie wystarczy stawiać ołtarze. Nie wystarczy przystrajać ołtarzy kwiatami. Nie wystarczy gromadzić się wokół ołtarza. Na ołtarz trzeba być wyniesionym. A Bóg do którego ołtarz należy, podaje na min rękę tym, którzy ocalą i rozwiną miłość, jaką on wszczepił w ich serca. Kaznodzieja mówił także o świętości, która jako życie domaga się nieustannie pokarmu. Bez pokarmu nie ma rozwoju życia. I właśnie ołtarz jest miejscem, na którym leży ten pokarm, który karmi naszą świętość.

Boże Ciało to święto mówiące o najważniejszej tajemnicy naszej wiary – o tajemnicy Eucharystii, pod której postacią Chrystus chciał z nami pozostać. Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

Warto podkreślić, że w tegorocznych uroczystościach wzięła udział liczna grupa wiernych.

 >>> Galeria zdjęć Boże Ciało 2017 <<<

 

Dodaj komentarz

Top